POPRI 2020: znani so finalisti

V Primorskem tehnološkem parku, Tehnološkem parku Ljubljana, Saša inkubatorju in Podjetniškem inkubatorju Podbreznik so od 11. do 13.2.2020 potekali predizbori tekmovanja v podjetniških idejah mladih POPRI. Devetdeset ekip se je potegovalo za 36 mest v finalu, ki bo 7.4.2020 v Novi Gorici.

                                                                                                                                                                                               

Finalisti iz Primorskega tehnološkega parka, ki pokriva Goriško, Obalno – kraško in Notranjsko-kraško regijo

EKIPA ŠOLA ČLANI EKIPE MENTOR
OSNOVNOŠOLCI      
MULTIDILCA OŠ Draga Bajca Vipava Rok Kopatin, Nik Poljanec, Jorma Nabergoj Semenič, Andrej Malik Andreja Vister, Tanja Krapež
URVI OŠ Dobravlje Vid Faganel, Urban Žigon Andreja Vister, Tanja Krapež
PEŠPELNIK OŠ Dornberk Tevž Pavlica, Sara Berce, Nejc Šinigoj Borut Fiorelli, Tatjana Pahor
DIJAKI
MILO IZ KOZJEGA MLEKA IN OGNJIČA Biotehniška šola Šempeter pri Gorici Katja Gruden Greta Černilogar
POČITNIŠKA SOBA POD LIPO Biotehniška šola Šempeter pri Gorici Luka Kavčič Greta Černilogar
BUS TRACKER DIZ Jožef Stefan Sebastjan Pieri, Alex Bogatec, Lian Škerk Marco Zubalic
MLADI DO 29. LETA
KARTING WORLD Akademija umetnosti Katja Pivk, Katarina Brglez
TREEUNITY Fakulteta za turistične študije – Turistica Anja Papuga Matic Batagelj

Finalisti iz Tehnološkega parka Ljubljana – regijskega partnerja za Osrednjo Slovenijo, Gorenjsko in Zasavje

EKIPA ŠOLA ČLANI EKIPE MENTOR
OSNOVNOŠOLCI      
METKA – LUTKA ZA OŽIVLJANJE KOT PLAKAT OŠ Ledina Maruša Podrzavnik, Bernard Dobravec, Lina Tisa Möscha, Špela Marinko Lorin Möscha
OKSI OŠ Frana Albrehta Kamnik Naja Dobovšek, Kim Osenar Ema Vidic Judež, Rosana Kleindienst, Nace Novak
GARBOX – SOBNI VRTIČEK OŠ Frana Albrehta Kamnik Nejc Grčar, Zala Leban, Vita Škrjanc, Lenart Torkar, Alina Učakar Rosana Kleindienst, Nace Novak
DIJAKI
GRANOLA Gimnazija Litija Patricija Bokal, Maša Cvetežar, Mojca Ostrožnik Urška S. Pišek
MOTOR NA TEKOČI DUŠIK Gimnazija Vič Jure Dolinar Sonja Artač
eMis Elektrotehniško-računalniška srednja strokovna šola in gimnazija Ljubljana (Vegova) Igor Zevnik, Urh Jamšek, Mila Štimec Aleksandar Lazarevic
MLADI DO 29. LETA
KOLESARSKA SIMULACIJA SIMATHLON Janez Dobnikar Primož Zorko
We Ball IAM, DIF, GEA College Tilen Sajovic, Aljoša Stropnik, Jakob Vrščaj

 

Finalisti iz Saša Inkubatorja – regijskega partnerja za Koroško, Savinjsko, Podravsko regijo

EKIPA ŠOLA ČLANI EKIPE MENTOR
OSNOVNOŠOLCI      
MADL OŠ FRANCETA PREŠERNA ČRENŠOVCI Doroteja Bojnec, Anja Horvat, Lina Vučko, Mihaela Sobočan Nataša Litrop
PODNEBNI PRAVIČNIKI OŠ ANGELA BESEDNJAKA Doroteja Drevenšek MARINA SVEČKO, SABRINA BUZADŽIĆ
TURNADO OŠ Slovenksa Bistrica Ian Pirc Primož Erjavec
DIJAKI
SPLETNA STRAN TUTKO Gimnazija Franca Miklošiča Ljutomer Tadej Andrejek, Sara Balažic, Nuša zver Mateja Godec prof., mag. Nina Žuman prof.
RIS (risanje in sreča) Gimnazija Franca Miklošiča Ljutomer Ema Bojanec, Matija Zanjkovič, Severin Bevk Mateja Godec prof., mag. Nina Žuman prof.
NANOBOT(kitarski ojačevalec) Elektro in računalniška šola Velenje Jure Hriberšek, Luka Majstorović Simon Muha

 

Finalisti iz Podjetniškega inkubatorja Podbreznik – regijskega partnerja za območje Jugovzhodne Slovenije in Spodnjeposavsko regijo

EKIPA ŠOLA ČLANI EKIPE MENTOR
OSNOVNOŠOLCI      
Jump’n’play OŠ Žužemberk Kaja Miklavčič, Bine Kocjančič, Žan Mravljak, Matej Zaletelj Sanja Nose, Helena Smrke
Vrtovi znanja OŠ Center Jurij Lovrenčič, Luka Makovec, Manca Vidic, Lejla Strniša, Lovro Strniša Nina Vovko
Greenzy OŠ Grm Neja Keserič, Iris Željko, Ina Pavlin Jana Pečaver, Dušan Plut
DIJAKI
Halyou Kmetijska šola Grm in biotehniška gimnazija Julija Petan, Jaka Petković Mitja Turk, Janez Gorenc
Coffee Planters Gimnazija Novo mesto Nives Kočman, Albina Marinčič Janez Gorenc, Simon Jeraj
Noutbuk Ekonomska šola Novo mesto Ema Fink, Veronika Avbar Karmen Virc
MLADI DO 29. LETA
BusyPark Srednja gradbena, lesarska in vzgojiteljska šola Novo mesto Gregor Šterk, Eleonora Vidic Sonja Kukman
BOO Bottle Ekonomska šola Novo mesto, Višja strokovna šola Natalija Štefanič, Nastja Gornik Sonja Kukman
Smart-Label Univerza v Novem mestu, Fakulteta za ekonomijo in informatiko, upravljanje in poslovanje Nikolina Kožar doc. dr. Malči Grivec

 

Vsaka uvrščena ekipa dobi 500 € iz nagradnega sklada in modul izobraževanja, ki ga bodo organizirali regijski partnerji tekmovanja POPRI za namen izboljšave poslovnih modelov in ustnih predstavitev. Tekmovanje POPRI sicer organizira Primorski tehnološki park v sodelovanju z Ministrstvom za gospodarski razvoj in tehnologijo, Javno agencijo za spodbujanje podjetništva, internacionalizacije, tujih investicij in tehnologije SPIRIT Slovenija in Slovenskim podjetniškim skladom, ki so omogočili izvedbo regijskih predizborov in zagotovili nagradni sklad v skupni vrednosti 30.000 EUR.

Za več informacij:

Marjana Simčič Humar

041840227; marjana.simcic@primorski-tp.si