Finalisti 2021

8. marca, 2021
POPRI 2021: Šolanje od doma mladim ni vzelo energije za tekmovanje

Kljub pandemiji se je kar 344 mladih prijavilo na nacionalno tekmovanje v podjetniških idejah mladih POPRI. Osnovnošolci,  dijaki in študenti so poleg napora, ki ga predstavlja šolanje na daljavo, zmogli izdelati tudi kompleksne poslovne modele za tekmovanje. 134 ekip se je najprej potegovalo za uvrstitev na regijski nivo, 3. in 4. marca pa so se mladi pomerili še za mesta v finalu,  ki bo 7.4.2021.

Potek tekmovanja

Letošnje tekmovanje je prvič v celoti digitalno, kar pomeni, da so ideje mladi razvijali od doma, ob podpori mentorjev in video tečaja POPRI digital. Iz prispelih predlogov so komisije izbrale najboljše iz vsake kategorije, ki so se uvrstili v drugi krog predizbora in so svoje izdelke predstavili tudi ustno v obliki 5 minutnega pitcha – kratke in navdihujoče startupovske predstavitve pred podjetniško komisijo. Glede na lokacijo prijaviteljev so presojo podjetniških idej prevzeli regijski partnerji tekmovanja.

Nagradni skladi 30.000 eur

Na predizborih so se prve tri najbolje uvrščene ekipe iz vsake kategorije in iz vsake regije uvrstile na nacionalno tekmovanje. Vsaka uvrščena ekipa je dobila 500 €  iz nagradnega sklada za namen izboljšave poslovnih modelov (v ta namen bodo izvedene tudi posebne delavnice) ; skupaj je za najboljše ekipe na regijskih predizborih iz nagradnega sklada namenjenih 18.000 EUR.

Na nacionalnem tekmovanju bodo razdelili 12.000 EUR, kjer bodo v vsaki starostni kategoriji nagrajene prve tri najboljše uvrščene ekipe z zneski:

  • za 1. mesto v višini 2.000 EUR
  • za 2. mesto v višini 1.300 EUR
  • za 3. mesto v višini 700 EUR

Tekmovanje POPRI organizira Primorski tehnološki park v sodelovanju z Ministrstvom za gospodarski razvoj in tehnologijoJavno agencijo za spodbujanje podjetništva, internacionalizacije, tujih investicij in tehnologije SPIRIT Slovenija in Slovenskim podjetniškim skladom. Finale soorganizirajo tudi Mestna občina Nova Gorica ter Občini Šempeter-Vrtojba in Renče-Vogrsko.

Kdo so finalisti

Finalisti iz Primorskega tehnološkega parka, ki pokriva Goriško, Obalno – kraško in Notranjsko-kraško regijo

KATEGORIJA OSNOVNOŠOLCI

BiPar – OŠ Draga Bajca Vipava (Tisa Princes Ledinek, Vida Furlan, Rok Kopatin)

Satar – OŠ Dobravlje (Rok Cigoj, David Košir)

Vijačnik – OŠ Dornberk (Matija Lokar, Vito Vodopivec)

KATEGORIJA DIJAKI

Winer mystery box – Šolski center Srečko Kosovel, Sežana (Luka Smiljanić, Nuša Dekleva, Ana Knez, Naya Jančigaj)

Aplikacija Alergenko – Šolski center Nova Gorica (David Čadež, Miha Lazč)

PocketLib – Gimnazija Nova Gorica (Neli Štanta, Matic Šinigoj, Hana Vovk, Lovko Saksida)

KATEGORIJA ŠTUDENTI IN MLADI DO 29 LETA

Čebelja skrivnost. Umetnost medu (Sara Krajnc, Maša Kalin)

Agriot (Jure Špeh, Gregor Obreza)

FocusBack (Darjo Uršič, Luka Jerčič)

Finalisti iz Tehnološkega parka Ljubljana – regijskega partnerja za Osrednjo Slovenijo, Gorenjsko in Zasavje

KATEGORIJA OSNOVNOŠOLCI

BioPurga – OŠ Frana Albrehta Kamnik (Rajda Adrović Flisar, Sara Vdovč, Alina Učkar).

H.E.P.I. – OŠ Frana Albrehta Kamnik (Lan Bordjan, Lucija Jelenc, Ela Poljanšek, Nejc Juteršek)  

Balirka za seno za male živali – OŠ Dragomelj (Žan Filip Grad)

KATEGORIJA DIJAKI

GreenMeal – Gimnazija Bežigrad (Evelin Redžeposka, Benjamin Mehić, Tjaša Drobnič)  

CoronaAlert – Elektrotehniško-računalniška strokovna šola in gimnazija Ljubljana – VEGOVA (david Zindović, Miha Morel)  

GSM sledilnik "Moj kužek" – Šolski center Škofja Loka (Domen Oblak, Mark Kopač)

KATEGORIJA ŠTUDENTI IN MLADI DO 29 LETA

Odeur (Tajda Tonin, Petja Škufca)  

LAMP'CA (Špela Pezdir, Gašper Školč, Jure Fajfar)

THREEFT (Rebeka Fele, Ervin Prislan, Neven Jevtić)

Finalisti iz Saša Inkubatorja - regijskega partnerja za Koroško, Savinjsko, Podravsko regijo

KATEGORIJA OSNOVNOŠOLCI

Pametna maska (smart mask) – OŠ Ormož (Lan Žalar, Anej Žalar, Filip Kirič, Tim Šoštarič, Jaka Vaupotič)

Happy walk – OŠ Pohorskega odreda Slovenska Bistrica (Miha Pirc)

Coronomat – OŠ Franceta Prešerna Črenšovci (Ema Novak, Lara Lutar, Ana kovač, Veronika Kelenc, Ana Žižek)

KATEGORIJA DIJAKI

Čajote dobrote – Gimnazija Franca Miklošiča Ljutomer (Nela Copot)

Pametna očala za slepe – Šolski center Velenje (Saldin Beganović)

DS-test – Šolski center Velenje (Žan Luka Artič, Jan Sajtl)

KATEGORIJA ŠTUDENTI IN MLADI DO 29 LETA

0,0 šofer – Višja strokovna šola, Šolski center Ptuj (Špela Polajžer, Lucija Beranič)

Actimatch - (Matej Žnidarič. Urban Ferčec, Anže Ferčec)

Giftbuddy - (Ožbej Golob, Gal Lindič, Bian Klančnik, Lan Weissenbach)

Finalisti iz Podjetniškega inkubatorja Podbreznik – regijskega partnerja za območje Jugovzhodne Slovenije in Spodnjeposavsko regijo

KATEGORIJA OSNOVNOŠOLCI

MILNI JUNAKI– OŠ ŠMARJETA (Vid Kraljič, Žak Jeglič, Katja Robek, Eva Šketelj in Sara Gorenc)

REOVITKI – OŠ OB RINŽI KOČEVJE (Markus Starc, Manca Gorše, Jan Mihelič, Miha Gornik Zemljak in Lia Grišin)

PLAYFUL PETS – OŠ CENTER (Lejla Strniša)

KATEGORIJA DIJAKI

VISUS – GIMNAZIJA NOVO MESTO (Nik Stanojević, Val Vidmar)

ETERIČNO OLJE IZ SLADKEGA PELINA HEARTI.LY – GIMNAZIJA NOVO MESTO (Hana Knez, Ema Baša)

MEMO.ME – GIMNAZIJA NOVO MESTO (Ajda Turk, Eva Gazvoda, Špela Bajec)

KATEGORIJA ŠTUDENTI IN MLADI DO 29 LETA

NAVIJALEC POVEZOVALNIH TRAKOV – ŠOLSKI CENTER NOVO MESTO, VIŠJA STROKOVNA ŠOLA (Blaž Novšak)

MINIZI – Nizki enostavni izpusti za gnojevko za manjše cisterne – CENTER BIOTEHNIKE IN TURIZMA, VIŠJA STROKOVNA ŠOLA (Marko Hlebec)

EMSPROUTS - ŠOLSKI CENTER NOVO MESTO, VIŠJA STROKOVNA ŠOLA (Ema Imamović)

Prijava na e-novice

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram