Kolektor ti postavlja izziv!

Na tekmovanju POPRI lahko v letošnjem letu sodeluješ s svojo podjetniško idejo ali rešiš Kolektorjev izziv. Natančneje ti, koncern Kolektor, ki zaposluje preko 4.100 zaposlenih in ima 32 svetovnih podružnic, postavlja 4 izzive na področju digitalizacije Kolektorja oziroma pametne tovarne prihodnosti.

Nimaš tehnične podlage? Nič hudega, Kolektor želi inovativne, drzne, sveže, predvsem pa odbite rešitve, ki jih želi s tabo razvijati naprej. Ideja je torej komaj začetek, z zmago oziroma delom na Kolektorjevem izzivu (se) lahko:

  • poteguješ za praktično usposabljanje ali celo zaposlitev,
  • udeležiš 1:1 osebnega razgovora s predstavnikom iz Kolektorja,
  • pridobiš startup investicijo za tvoj projekt!

1730KOMUNICIRANJE BREZ OVIR V REALNEM ČASU 

Kolektor ima enote in proizvodna podjetja na zelo oddaljenih lokacijah. Velikokrat se na posameznih strojih in napravah zgodijo okvare, ki jih zaposleni na lokaciji ne zmorejo rešiti sami. Običajno specialisti iz matičnega podjetja po telefonu pomagajo reševati te težave ali pa morajo osebno na lokacijo. S tem ima podjetje velike stroške, da ne omenjamo izgube dragocenega časa.

Ali znate najti rešitev, s pomočjo katere bi zaposleni Kolektorja na različnih lokacijah po svetu komunicirali preko sodobnih naprav pri reševanju zapletenih problemov? Mogoče namig …obogatena in virtualna resničnost.

 

teens-629046_1280KOLABORATIVNI ROBOTI

V pametnih tovarnah prihodnosti naj bi roboti nadomestili ljudi pri manj zahtevnih delih (recimo pri sestavljanju, delu za tekočim trakom). V Kolektorju že sedaj uporabljamo robote, ki so sestavni del naše proizvodnje. Gre za klasične robote, ki so v naprej sprogramirani iz izvajajo vedno iste gibe. Sodelovanje med človekom in robotom ni mogoče, predvsem zaradi varnosti ljudi. Ampak v tem času so se razvili roboti druge vrste … kolaborativni roboti.

Kako vidite sodelovanje med ljudmi in roboti v proizvodnji v Kolektorju

 

O699PC0UMETNA INTELIGENCA IN UREJANJE PODATKOV

Vsako sodobno podjetje se srečuje s kupom podatkov, ki prihajajo iz različnih virov (iz strojev, senzorjev, informacijskega sistema, Interneta, …). Teh podatkov je že toliko, da jih je težko obvladovati, predvsem pa je težko potegniti iz njih pametne zaključke. Kolektor ima željo iz množice podatkov potegniti čim več, oziroma odkrivati, kako so posamezni dogodki med sabo povezani, tako da se iz tega lahko kaj naučimo in v prihodnje delamo drugače, da smo bolj uspešni.

Vsi govorijo o tem, da nam pri tem lahko pomaga umetna inteligenca. Kako lahko podjetje kot je Kolektor, uporabi umetno inteligenco?

 

5870HITRO PROTOTIPIRANJE

V podjetjih, ki so dobavitelj avtomobilski industriji, običajno poteka razvoj izdelkov dve leti (od načrta do dobave prvih dobrih izdelkov). Vsako spremembo na izdelku je treba narediti na strojih, pri čemer se uporablja stroje za redno proizvodnjo, ker imamo redko na razpolago prototipne delavnice. Obstajajo pa primeri uspešnih startup podjetij, ki so sposobna narediti prve izdelke, ne da bi jih dejansko tudi naredila, ker uporabljajo sodobne metode pri razvoju, predvsem pa simulacije.

Kaj predlagate Kolektorju, kako lahko razvijamo izdelke v krajšem času, s katerimi tehnologijami?

Želiš sodelovati, a potrebuješ več informacij? PIŠI NAM NA: popri@primorski-tp.si

menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram