Komisijo je prepričala ODISEJADA

V Novi Gorici se je zaključil Startup izziv za učitelje, profesorje in vodstva šol. Štiričlanska komisija je z zmago podelila ekipi ODISEJADA, družabni, pustolovski igri, s katero preko izzivov spoznamo Odisejevo popotovanje. Tri dnevne, intenzivne delavnice razvijanja podjetnih veščin, ki je potekala med 22. in 24. avgustom v Novi Gorici, se je udeležilo 31 pedagoških delavcev iz Primorske in Osrednjeslovenske regije.

DSC00776

Učitelji in profesorji so se za tri dni postavili v kožo startup podjetniških ekip. V skupinah so razvijali 6 idej, opravljali intervjuje s potencialnimi kupci, izdelali prve prototipe in skupaj s podjetniškimi in pedagoškimi mentorji oblikovali podjetniške zgodbe.

Opravljeno delo so ekipe zadnji dan, v četrtek, 24. 8., predstavile pred 4 člansko strokovno komisijo, v kateri so sodelovali dr. Aleš Tankosić, predavatelj na Višji strokovni šoli na Šolskem centru v Novi Gorici, Matej Peršolja, direktor mednarodno uspešnega startupa Protectus iz Primorskega tehnološkega parka in Rok Gulič, ustanovitelj podjetja OLLO, moderator podjetniških srečanj Business Meetups in podjetniški mentor v Primorskem tehnološkem parku ter mag. Tanja Kožuh, direktorica Primorskega tehnološkega parka.

Komisija je največ točk podelila ekipi ODISEJADA, ki jo sestavljajo Peter Auber, Osnovna šola Danila Lokarja Ajdovščina, Patricija Pregrad, Osnovna šola Šempas, Andreja Vister iz ROD Ajdovščina, Petra Valentinčič in Andreja Žorž obe iz OŠ Kanal. ODISEJADA je družabna, pustolovska namizna igra, v kateri se učimo o popotovanju Odiseja. Igro je ekipa v treh dneh pripeljala do prototipa, ki so ga testirali pri ciljnih kupcih in sproti prilagajali njihovim željam.

DSC00716 DSC00540

Na Startup izzivu so nastale še naslednje ideje; Muca Igračarica, robot, ki pospravlja igrače, Fleksi, varstvo otrok, prilagojeno potrebam zaposlenih staršev, Črkozvit, interaktivno učenje črk, Valerija, platforma, ki povezuje ilustratorjem, ki prodajajo svoja dela in na drugi strani kupce, ki ilustracije lahko kupijo v obliki stenskih nalepk ter Škatla eksperimentov, ki bi jih otroke, ki preživijo veliko časa za računalnikom, mesečno na dom presenetila s škatlo, ki vsebuje zanimiv eksperiment.

»Z organizacijo, udeležbo in zagnanostjo učiteljev smo zelo zadovoljni. Presenetljivo je, da so v tako kratkem času nastali prvi prototipi in prve prodajne ponudbe. Želimo si, da bi znanja, ki so jih pridobili, prenesli na mlade, da bi jih uporabili v učnem procesu oziroma, da bi odlične ideje nadaljevali tudi sami,« je povedala Maja Rajer Obid, predstavnica soorganizatorja Startup izziva iz Primorskega tehnološkega parka.

Startup izziv za učitelje, profesorje in vodstva šol je organizirala Javna agencija SPIRIT Slovenija, s podporo Ministrstva za gospodarski razvoj in tehnologijo in soorganizatorja Primorski tehnološki park ter Mestna občina Nova Gorica.

 

2

menuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram