Da bi dvignili podjetne kompetence strokovnih delavcev, izboljšali inovativnost, ustvarjalnost, komunikativnost, samoiniciativnost, ter prispevali k dvigu sposobnosti za uresničevanje zamisli (prepoznavanje priložnosti, dajanje pobud in sprejemanje tveganj, načrtovanje, vodenje in zapisovanje projektov, odločnost za doseganje ciljev, motivacijo, komuniciranje in timsko delo) Primorski tehnološki park organizira brezplačno ZOOM delavnico: Podjetno reševanje izzivov za strokovne delavce. Z udeležbo na izobraževanju dobijo učitelji 0,5 točke za napredovanje.
13:00-13:05 Dobrodošlica
13:05-14:05 Podjetniški način razmišljanja kot vseživljenjska kompetenca
14:05-14:30 Predstavitev izziva udeležencem
14:30-16:30 Vitki okvir ali Business Canvas; iskanje problemov za obstoječe ideje/rešitve ter alternative, ki že obstajajo na trgu
16:30-16:45 Odmor
16:45-17:45 Testiranje na trgu in način testiranja; marketing; tip kupcev - prodaja
17:45-18:45 Praktično: predaja pridobljenega znanja na učence
13:00-13:05 Dobrodošlica
13:05-15:05 Preverjanje rešitev/prototipov, cenovni model, stroški/prihodki
15:05-16:05 Pitch
16:05-16:20 Odmor
16:20-17:20 Praktično: predaja pridobljenega znanja na učence
17:20-18:20 Priprave na predstavitev in nastop
18:20-19:00 Pitchanje pred podjetniško komisijo
Na delavnici Podjetno reševanje izzivov za učitelje bodo pedagogi razvijali konkretno podjetniško idejo in se ob tem naučili o timskem delu, ustvarjalnosti in inovativnosti ter podjetništvu. Dogodek bo potekal pod strokovnim vodstvom podjetniških mentorjev ter z uporabo sodobnih orodij in pripomočkov za razvoj ideje v podjetniške zgodbe. Na ta način bodo pridobili lastno izkušnjo pri razvoju podjetniške ideje in njene implementacije na trg, s tem pa lažje spodbujali mlade pri razvoju ustvarjalnosti, inovativnosti in podjetnosti.
Udeleženci bodo dobili potrdilo o strokovnem usposabljanju delavcev v vzgoji in izobraževanju, ki se vrednoti z ustreznim številom točk glede na časovno trajanje programa. Usposabljanje se hkrati šteje tudi kot priprava učiteljev in profesorjev na izvedbo krožkov s področja spodbujanja ustvarjalnosti, inovativnosti in podjetnosti v osnovnih in srednjih šolah.
Urša je po 17 letih dela v novogoriškem Hitu s 1.9.2010 stopila na samostojno pot in odprla svoj s.p. Eventio, organizacija dogodkov in izobraževanj. Je organizatorka dogodkov, predavateljica in mentorica. Do sedaj je izpeljala preko 120 manjših in večjih dogodkov, med katerimi je najnovejši dogodek za mlade, imenovan Noben me ne razume. Zadnja leta veliko predava na podjetniške teme, izvaja razne delavnice, start up vikende … Še posebej uživa pri delu z mladimi, osnovno in srednješolci, saj obožuje njihove (nore) ideje in ustvarjalni duh.
Poleg predavanj pa tudi veliko mentorira, preko 70 mladim in manj mladim podjetnikom je že svetovala in pomagala na njihovi poti. Takim, ki so želeli nasvete za nadgraditev svojega posla ali so se na poti kje zataknili in so potrebovali pomoč.
Blaž je leta 2009 kot svoj peti podjetniški projekt soustanovil podjetje Optiprint, ki oddaja barvne tiskalnike v najem in tako uporabnikom močno poceni barvno tiskanje. Šest let za tem je izpeljal uspešen "exit" iz Optiprinta, ki je takrat imel 20 zaposlenih, miljon evrov prihodkov in dobrih 250 tisoč evrov čistega dobička. Deluje kot predavatelj podjetništva na ljubljanski ekonomski fakulteti in je svetovalec na področju metode design thinkinga in vitkega poslovanja.
Z izkušnjami na področjih razvoja produkta po metodah design thinkinga in vitkega poslovanja, analize trga, marketinga, distribucije in prodaje je mentoriral in svetoval več kot 500 podjetniškim ekipam v sklopu iniciativ kot so Start:up Slovenija, BTC Camp, YES Start, SIO, SPS, ipd.
Kot poslovni angel tudi vlaga v startup podjetja.
Peter je učitelj strokovno teoretičnih predmetov na Srednji šoli za lesarstvo na Šolskem centru Škofja Loka. Bil je mentor preko 30 dijaškim podjetjem, ki so jih dijaki ustanovili v sklopu projekta Moje podjetje, ki deluje pod okriljem Zavoda za spodbujanje podjetnosti mladih in po licenci Junior Achievement. Najbolj ponosen je na dijaška podjetja, ki so se prelevila v prava podjetja in še vedno obstajajo na trgu.
Poleg poučevanje že 10 let vodi tudi svoje podjetje, ki deluje na področju oblikovanja lesenih izdelkov.
V zadnjih letih je sodeloval v projektih Moje podjetje, Lesni feniks, Dnevi evropske kulturne dediščine, Alptrees, Kreativna šola, Ko učim, gradim.