POPRI 2022: Znani so finalisti

9. marca, 2022

Dvesto devetinšestdeset mladih se je 8.3.2022 s svojimi poslovnimi modeli potegovalo za mesto v finalu nacionalnega tekmovanja v podjetniških idejah POPRI, ki ga organizira Primorski tehnološki park. Regijski predizbori so potekali na štirih mestih po Sloveniji – v Novi Gorici, Ljubljani, Velenju in Novem mestu. Na njih so izkušeni podjetniki v regijskih komisijah odločali o tem, katere ekipe so najbolj prepričljivo predstavile svoje zamisli. Na finale v Novi Gorici se lahko uvrsti največ 3 najboljše ekipe iz vsake regije in posamezne kategorije.

Potek tekmovanja

Letošnje tekmovanje je po dveh digitalnih izvedbah ponovno potekalo v živo.  Nanj se kljub oteženim razmeram v šolstvu zaradi koronavirusa prijavilo kar 342 mladih. Tekmovalci so svoje ideje razvijali ob podpori 85 mentorjev v 66 izobraževalnih ustanovah. Iz prispelih predlogov so komisije izbrale najboljše iz vsake kategorije, ki so se uvrstili na regijske predizbore in so svoje izdelke predstavili tudi ustno v obliki 5 minutnega pitcha – kratke in navdihujoče startupovske predstavitve pred podjetniško komisijo. Glede na lokacijo prijaviteljev so presojo podjetniških idej prevzeli regijski partnerji tekmovanja.

Nagradni sklad 30.000 eur

Na predizborih so se prve tri najbolje uvrščene ekipe iz vsake kategorije in iz vsake regije uvrstile na nacionalno tekmovanje. Vsaka uvrščena ekipa je dobila 500 €  iz nagradnega sklada za namen izboljšave poslovnih modelov; skupaj je za najboljše ekipe na regijskih predizborih iz nagradnega sklada namenjenih 18.000 EUR.

Na nacionalnem tekmovanju bodo razdelili 12.000 EUR, kjer bodo v vsaki starostni kategoriji nagrajene prve tri najboljše uvrščene ekipe z zneski:

  • za 1. mesto v višini 2.000 EUR
  • za 2. mesto v višini 1.300 EUR
  • za 3. mesto v višini 700 EUR

Tekmovanje POPRI organizira Primorski tehnološki park v sodelovanju z Ministrstvom za gospodarski razvoj in tehnologijoSPIRIT Slovenija, javno agencijo in Slovenskim podjetniškim skladom. Finale soorganizirajo tudi Mestna občina Nova Gorica ter Občina Šempeter-Vrtojba.

Kdo so finalisti?

Finalisti iz Primorskega tehnološkega parka, ki pokriva Goriško, Obalno – kraško in Notranjsko-kraško regijo

KATEGORIJA OSNOVNOŠOLCI

POSLOVNI MODELČlani ekipeustanovamentor
APIFEEDRok Cigoj, David KoširOŠ DobravljeAndreja Vister,  Tanja Krapež - Regijska razvojna agencija ROD Ajdovščina
E-FAIRYTALESLovro Zajc, Pino Lukežič, Naja Debevec, Blažka PetohlebOŠ Miroslava Vilharja PostojnaUroš Turk, Šolski center Postojna
SEED LOOPKristjan Šturm, Aljaž Škvarča, Lin ČadežOŠ CerknoTina Lisac,  Idrijsko-Cerkljanska razvojna agencija

KATEGORIJA DIJAKI

IDEJAČLANI EKIPEUSTANOVAMENTOR
E-košaraMojca Lipušček, Taja Ipavec, Naja Repovš, Nika PoberajGimnazija Nova GoricaInes Vižin
Nighttime SecretZoja Popovič, Lea Lazar, Deja Pečar, Gaja Bijelić, Maša ŠemrlSrednja ekonomsko - poslovna šola KoperTanja Skok
ŠpatesteMatevž PodbersičŠolski center Nova Gorica, Biotehniška šolaGreta Černilogar

KATEGORIJA ŠTUDENTI IN MLADI DO 29. LETA

IDEJAČLANI EKIPEUSTANOVAMENTOR
Didaktična namizna igra Na vrtuSaša ZvonarPedagoška fakulteta Koper (UP PEF)Luka Srbič UP PEF

Finalisti iz Tehnološkega parka Ljubljana – regijskega partnerja za Osrednjo Slovenijo, Gorenjsko in Zasavje

KATEGORIJA OSNOVNOŠOLCI

IDEJAČLANI EKIPEUSTANOVAMENTOR
Fingerboarding namesto gaming / slovenske ročno izdelane lesene mini rolkiceSaša GrbićOŠ ŠkofljicaAnita Grbić, mami
Foody - petŽan Filip Grad, Jalen Jožef Mermal, Anaja Grudnik,  Zoja OvsecOŠ DragomeljMaja Kavčič
Piškotna žličkaIrena Tišler, Anja BožičnikOŠ Frana Albrehta KamnikMarcel Lah, Nika Škrjanec

KATEGORIJA DIJAKI

IDEJAČLANI EKIPEUSTANOVAMENTOR
Amphora - pametni obesek za hidracijoSara Mitrović Maruša Komat, Dina Šakanović, Jure RadaljGimnazija MosteNina Vidic, Špela Bogolin
S&PNike Kozamernik, Tine LisecGimnazija Franceta PrešernaNatalija Majes
SmallFoxPino Pavlin, Erik GrudenElektrotehniško-računalniška strokovna šola in gimnazija LjubljanaAleksandar Lazarević

KATEGORIJA ŠTUDENTI IN MLADI DO 29. LETA

IDEJAČLANI EKIPEUSTANOVAMENTOR
CarabinoxAndraž FlisEkonomska fakulteta (UL EF) 
Video igra ArxeusVid Šimenc, Luka Vehovec, Aleksandra Bjelovuk, Martin Bošnjak, Alen LebanSe ne izobražujemTaja Nograšek, Kovačnica
Zvočna zakladnica MesečinaJanez Goršin Filip Plešnik Jakob Čuk Martin BožičFakulteta za strojništvo (UL FS)Milan Lazarević
GreenMealEvelin Redjeposka Tjaša DrobničEkonomska fakulteta (UL EF) 
KAKO POSTATI POLIGLOTPia DžakulinFilozofska fakulteta 

Finalisti iz Saša Inkubatorja - regijskega partnerja za Koroško, Savinjsko, Podravsko regijo in Prekmurje

KATEGORIJA OSNOVNOŠOLCI

IDEJAČLANI EKIPEUSTANOVAMENTOR
LA NATURA . NARAVNA KOZMETIKABRINA HELBL, ZOJA ŠTERN, ŽANA PAPEŽOŠ FramNATAŠA MAVER ŠOBA, OŠ Fram
Ptujski lük pripravljen za kuhanjeIza Visenjak, Julija Ciglarič, Teja Hebar, Tjan Alič Voršič, Gal BezjakOŠ GorišnicaFlorijan Cajzek, David Visenjak Perutnina Ptuj
SLADKOTIVITY - z igro do znanjaPavel Šimonka, Jakob AnderličOŠ Janeza Kuharja RazkrižjeAnita Danč Ismajlovič, Mitja Utroša

KATEGORIJA DIJAKI

IDEJAČLANI EKIPEUSTANOVAMENTOR
Hapticool - haptična VR izkušnjaTim Andrejc, Aneja PirnatŠolski center Velenje, Elektro in računalniška šolaIslam Mušić
Spektrometer PaxiaDomen TronteljI. gimnazija v Celju 
TIKVALara Širovnik, Petra Ouček Luna Kočar, Lena Kočar, Lia BauerGimnazija Franca Miklošiča LjutomerNina Žuman, Mateja Godec

KATEGORIJA ŠTUDENTI IN MLADI DO 29. LETA

IDEJAČLANI EKIPEUSTANOVAMENTOR
GiGi- Čili oljeGregor DražnikSe ne izboražujemSonja Vratarič Razvojni Center Murska Sobota
Odbeet namazEnis Bećarević ,Marko Oljača Tilen TićevićŠolski center Velenje, Višja strokovna šola 
TRI KAPLJICE - IZDELKI IZ RAKITOVCAIRIS VIDOVIČŠolski center Ptuj, Višja strokovna šolaVESNA TRANČAR ŠC PTUJ, VIŠJA STROKOVNA ŠOLA

Finalisti iz Razvojnega centra Novo mesto – regijskega partnerja za območje Jugovzhodne Slovenije in Spodnjeposavsko regijo

KATEGORIJA OSNOVNOŠOLCI

IDEJAČLANI EKIPEUSTANOVAMENTOR
BottMixLovro Boltez, Nuša Mrak, Tinkara Medle, Živa NoseOŠ BrusniceZdenka Škrbec
IgračkoAgnes Globevnik, Katja Čolič Aš, Vid KraljičOŠ ŠmarjetaManca Seničar
Route SecurityDavid Nograšek, Maj Novak, Max Mirtič, Srečko Matjaž Berginc, Karla ZobaričOŠ Grm Novo mestoLea Burger, Petra Nograšek

KATEGORIJA DIJAKI

IDEJAČLANI EKIPEUSTANOVAMENTOR
Cvetoči travnikStefanija Meglič, Vanessa Gole, Ana Urbančič Novak, Hana KompareŠolski center Novo mesto, Srednja gradbena, lesarska in vzgojiteljska šolaAnja Jakše, RCNM
MASAŽNO OLJE USUrša Duhanič, Saša RantahGrm Novo mesto - center biotehnike in turizma, Kmetijska šola Grm in biotehniška gimnazijaMitja Turk, Janez Gorenc
Passionis, naravna sadna šminkaEma Novak, Brina Goleš Naja Kambič Sara AbsecEkonomska šola Novo mesto, Srednja šola in gimnazijaMateja Nemanič

KATEGORIJA ŠTUDENTI IN MLADI DO 29. LETA

IDEJAČLANI EKIPEUSTANOVAMENTOR
rEboard - Didaktični pripomoček iz zavrženih TV monitorjevMatevž CimermančičFakulteta za strojništvo (UL FS)Marko Vukobrat, Simon Jeraj  - RCNM
GlobalBirdKaja Metež, Špela HribarUniverza v Novem mestu Fakulteta za ekonomijo in informatiko.Malči Grivec, Univerza v Novem mestu, FEI
HAMY-NJAMIManja Šturbej, Maja HorvatičGrm Novo mesto - center biotehnike in turizma, Višja strokovna šolaAngelca Hrovat Ana Marjanović, GRM Novo mesto

Prijava na e-novice

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram